Διονύσου 22, 152 34 Χαλάνδρι Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6812433 | email: mail@1lyk-chalandr.att.sch.gr

1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου

1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου – "Καλλισπέρειο"

Το Ιστορικό Λύκειο του Χαλανδρίου

Καλωσήρθατε στο Σχολείο μας

1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου

Σας καλωσορίζουμε στην νέα ιστοσελίδα του σχολείου μας και μέσω αυτής στο 1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου – Καλλισπέρειο.

Με την ανάληψη των καθηκόντων μου ως Διευθύντρια του 1ου Γενικού Λυκείου Χαλανδρίου αισθάνομαι ιδιαίτερη τιμή και συνάμα μεγάλη ευθύνη για το απαιτητικό αλλά και τόσο δημιουργικό έργο που αναλαμβάνω.

Είμαι Πληροφορικός και Μαθηματικός. Υπηρέτησα ως καθηγήτρια του σχολείου από το 2000 μέχρι το 2017 και για το διάστημα 2015-2017 διετέλεσα και Υποδιευθύντρια. Από το σχολικό έτος 2017-2018 ορίστηκα με θητεία Διευθύντριας σε άλλο Λύκειο του Δήμου μας. Επιστρέφω γεμάτη εμπειρίες αλλά κυρίως αγάπη για το 1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου το οποίο με αγκάλιασε 17 ολόκληρα χρόνια και στο οποίο θα προσπαθήσω να προσφέρω καλύτερες συνθήκες και περισσότερες ευκαιρίες για τους μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό έχοντας πάντα στόχο τη περαιτέρω αναβάθμιση του τόσο σε επίπεδο σχολικων εγκαταστάσεων, εξοπλισμού και υποδομών όσο και σε επίπεδο μορφωτικών δράσεων και καινοτόμων πρακτικών. Απώτερος στόχος όλων μας είναι η ενίσχυση των ιδιαίτερων δυνατοτήτων των μαθητών μας και η πραγμάτωση των ονείρων τους.

Με εκτίμηση,

Αγγελική Γλάστρα, MSc